Naše produkty - Stříkaná izolace


Námi používaný materiál neobsahuje CFC a HCFC (Chlor-fluorované uhlovodíky a Freony). Jedná se o dvousložkový systém pro výrobu tvrdé stříkané izolační pěny s uzavřenými buňkami. Námi používaná stříkaná stříkaná PUR pěna má velmi nízkou tepelnou vodivost λ 0025 - 0035. Díky těmto parametrům může být dosaženo stejné hodnoty U jako u běžných izolačních materiálů (vata atd.) s použitím přibližně o 40% menší tloušťky pěny!

Dvou-komponentní izolační nástřik v extrémně krátké reakční době vytvrdne a je tak velmi vhodný i pro "stropní aplikaci pěny" – tzn. pěnový nástřik neskapává a na podkladu rychle vytvrdne. Námi používaná stříkaná pěna má certifikace pro použití v celé EU vč. ČR. Kromě klasického použití (zateplení střech, podkroví, kovových hal, sil) je tento systém ideální i například pro izolace chladicích systémů na lodích. K tomuto účelu je rovněž k dispozici registrace a certifikace (International Register Bureau Veritas). Vysokou kvalitu této izolaci zajišťuje soubor opatření pro zajištění kvality a monitorování. Izolační i fyzické vlastnosti námi používané stříkané izolace zůstávají konstantní po velice dlouhou dobu. Běžná doba trvanlivosti stříkané izolace beze změn je více jak 30 let či po dobu životnosti samotné stavby. V případě nutnosti oprav izolace (např. popraskání nebo odtržení podkladu vedoucí k popraskání stříkané izolace) je možné pěnu kdykoliv následně doplnit a poškození tak jednoduše opravit.

UV ochrana / nátěr nebo nástřik ochranné vrstvy pěny proti slunečnímu záření a vodě


Společnost Ipurtec aplikuje několik typů UV ochrany jako finální vrstvu stříkané izolace. Tato speciální UV ochrana je nutná pouze v případě, že je stříkaná izolace přímo vystavena slunečnímu záření – jedná se především o venkovní aplikace stříkané izolace (venkovní izolace střech atd.). PUR stříkanou pěnu, která je aplikována v interiéru budovy, není potřeba UV nátěrem vůbec ošetřovat a dokonce ji není ani nutné ničím zakrývat. Stříkaná izolace se v interiéru zakrývá v podstatě pouze z estetických důvodů (sádrokartonem nebo obkladem) nebo z důvodu její ochrany před fyzickým poškozením.

Nátěr UV ochrany může být namíchán v libovolné barvě a máme k dispozici různé druhy složení. Kromě klasického UV nátěru speciální barvou lze použít i v současnosti jeden z nejdokonalejších typů UV a obecné ochrany izolace- jedná se o systém Polyurea. Tento materiál je extrémně trvanlivý, flexibilní, pochozí a je odolný proti povětrnostním vlivům vč. vody a vlhkosti. UV ochrana pro stříkanou izolaci je k dispozici jako nástřik/nátěr na bázi vody - šetrné k životnímu prostředí, nebo na bázi rozpouštědel.

Pro další informace o našich službách a materiálech nás neváhejte kontaktovat!